19 щедрівок, які легко вивчити дітям

Добрий вечір вашій хаті!

Ми прийшли пощедрувати!

Щастя зичимо родині,

Миру неньці Україні,

Всім достатку і везіння

У сім’ї порозуміння!

Ой заграю на дуду

Й заспіваю коляду!

Для хазяїна й хазяйки,

Щоб не мали в хаті сварки,

А достаток мали й лад,

Доля квітла, наче сад,

Щоб задумане збулося,

Як ріка життя лилося,

Нива густо колосилась

Й щастя в хаті оселилось!

Я заграв вам на дуду,

Проспівав вам коляду,

А тепер стою зітхаю —

На гостинчика чекаю!

Фотосесія " Святкове хусткування"

Сьогодні ми святкуємо не лише красу та гідність, а й неповторний символ нашої національної гордості - День української хустки! Саме цьому дню і була присвячена наша фотосесія «Святкове хусткування». Тож в рамках цього заходу сьогоднішні пости будуть майорить нашими світлинами з українськими хустками.

Хустка – це символ віри, традицій та непохитної сили духу, що є складовою нашої ідентичності. Хай кожен витончений візерунок на цьому символі говорить про єдність нашого народу та його непереможність у важкі часи.

Нехай українська хустка завжди буде для нас не лише частиною національного костюму, а й могутнім оберегом, що береже від зла та приносить благословення. Цей день - час пишатися своєю спадщиною та вшановувати наші традиції.

Нехай українська хустка завжди пахне волею, полем і сонцем, а ви несіть її з гордістю та любов'ю.

16 листопада відзначається Міжнародний день толерантності, запроваджений у зв’язку із ухваленням ЮНЕСКО у 1995 році Декларації принципів терпимості, в основу якої закладено положення, проголошені в Загальній декларації прав людини.

Толерантність – це повага до людської індивідуальності, визнання основоположних прав і свобод людини та громадянина, прийняття та правильне розуміння різноманіття культур та форм самовираження.

Заклад має відкриті вакансії: дві ставки вихователя (на час декретної відпустки), та 0,5 ставки керівника гуртка

20 дитячих віршів про правила дорожнього руху, світлофор, підземний перехід .

З 13 листопада стартував всеукраїнський Тиждень безпеки дорожнього руху Такі тижні проходять двічі на рік у межах масштабного національного проєкту «Безпечна країна».

Таким чином організатори привертають увагу суспільства до проблеми дорожньо-транспортного травматизму.

Саме тому, сьогодні в Оржівському закладі дошкільної освіти

" Веселка" було заплановано зустріч із

працівниками відділу зв'язків з громадськістю управлінням патрульної поліції Рівненської області.

Під час зустрічі дошкільнята мали змогу розширити знання про правила дотримання дорожнього руху, безпечної поведінки на вулицях селища, міста та в транспорті. Закріпили правила переходу дороги , знання про облаштування проїжджої частини вулиці, ознайомились з правилами безпеки руху під час їзди на велосипеді.

27 жовтня в смт. Оржів на території закладу дошкільної освіти «Веселка» відбувся благодійний ярмарок «Разом до перемоги» . Захід організували спільними зусиллями працівники та батьки дитячого садка.

На благодійному ярмарку продавалися різноманітні смаколики та власноруч виготовлені вироби. Серед запропонованого асортименту були з любов’ю приготовлені випічка та солодощі: тістечка, кекси, торти, трубочки та інші ласощі. Також можна було придбати страви української кухні, напої, сувеніри, прикраси. Дітки отримували задоволення від нанесеного майстром аквагриму.

Музичний супровід та незабутні емоції, створювали вихованці та працівники дитячого садка, а також учні і педпрацівники Оржівської музичної школи.

Ярмарок став не просто місцем продажу солодощів та різних ручних виробів, але і символом об’єднання та підтримки тих, хто воює за свободу нашої країни.

Дякуємо всім і кожному особисто, хто долучився до цього заходу, за активність, ініціативність, небайдужість і підтримку наших Збройних Сил!

Спільними зусиллями зібрано кошти в сумі 66 тис. грн.

Наша СИЛА – у нашому ЄДНАННІ!

Об’єднуймо зусилля заради Перемоги!

Виставка - презентація дидактичних ігор, посібників, настільно - друкованих ігор з безпеки життєдіяльності дитини.

З метою підготовки до педагогічної ради, обміну досвіду педагогічних працівників, запозичення напрацювань з ОБЖД

в Оржівському закладі дошкільної освіти було проведено виставку презентацію дидактичного матеріалу з безпеки життєдіяльності .

Даний захід є результативним та актуальним на передодні тематичних тижнів

безпеки та тижня вуличного руху.

Дякуємо педагогічним колективам за старання, креативність, творчість та збагачення навчально - методичної, дидактичної бази групи.

Тримаємо освітянський фронт!

08 жовтня 2023 року у нашому закладі було проведено тренінг для педагогів на тему "Перша психологічна допомога",метою якого було навчити педагогів розвантажувати свій психоемоційний стан та надавати першу психологічну допомогу.Заняття пройшло у теплій та дружній атмосфері,дякую учасникам за активну участь та відкритість!

Дорогі діти, шановні батьки та дошкільні працівники, вітаємо Вас з Днем знань.Бажаємо творчих успіхів та реалізації, розвитку і легкого безмежного потоку знань! Нехай нова ,цікава , дитяча стежина приносить безліч цікавих вражень, емоцій та відкриттів. Нехай завжди буде терпіння і працьовитість, бажання осягати нове. Щастя Вам, здоров’я і удачі! І хай ми ще не в школі, але все ж сміливо і впевнено відкриваємо цей світ і отримуємо нові знання. Нехай все у наших діток складається добре і успішно, хай з легкістю запам’ятаються букви і цифри, нехай буде непереможне бажання пізнавати, вчитися і веселитися під мирним небом України!

29 серпня - День памʼяті захисників України

У цей день ми вшановуємо пам'ять воїнів, які віддали життя за Батьківщину

💔 Вічна пам'ять усім воїнам, які віддали свої життя за Україну. Завдяки їх подвигу ми продовжуємо жити, а наша країна зберігає Незалежність Ми ніколи не забудемо їхній подвиг! Вічна памʼять загиблим за Україну Слава Україні! Героям Слава!

31 серпня 2023 р.

Processing video...

Щорічно 24 серпня Україна відзначається День незалежності - головне державне свято у році.

Святковий день — 24 серпня,

Так хочеться усмішок і пісень,

Бо Україна — незалежна.

Запам'ятайте, люди, світлий день!

Здійснилась давня заповітна мрія,

Бажання і надія поколінь.

Це почуття свободи серце грієІ

піднімає думи височінь.

Давайте ж станемо пліч-о-пліч всі,

Щоб славу України відродити.

Щоб дружно жити, в радості й згоді,

Ми України сестри й брати.

20.01.2023р . На базі Оржівського закладу дошкільної освіти " Веселка" 🌈 було проведено семінар - практикум для директорів та методистів закладів дошкільної освіти Клеванської селищної ради з теми " Формування позитивного іміджу сучасного закладу дошкільної освіти" . Під час засідання директором Р.Гогу було висвітлено питання актуальності формування позитивного іміджу закладу дошкільної освіти в умовах сьогодення ; вихователем - методистом О.Теслюк - формування іміджу педагогічного колективу. Обговорено яким має бути сучасний педагог аби досягнути успіху в обраній справі, які риси він має в собі плекати, на які вектори саморозвитку варто звернути увагу, яким хочуть бачити вихователя нинішні дошкільнята та їх батьки та ін. Учасники засідання мали можливість обмінятися досвідом з визначення першочергових особливостей, провідних структурних компонентів які впливають на покращення іміджу в закладах дошкільної освіти в умовах сьогодення. Обговоренню актуальних питань та обміну досвідом сприяла доброзичлива , різдвяна атмосфера створена учасниками колективу " Горличка " та вихованцями закладу дошкільної освіти. Щиро дякуємо за позитивні емоції та враження від спілкування з колегами, обмін досвідом, атмосферу комфорту!
Новий рік йде в кожну хату,
Він ступає на поріг
І приносить все, що треба:
Комусь щастя, комусь – втіху.
Хочеться вам побажати
Миру, радості, добра.
Аби всі могли відчути
Радість сімейного тепла.
З Днем Чудотворця Небесного, з Днем святого Миколая! Миру, добра, затишку вашому дому. Здоров'я, процвітання вам і вашим близьким. Нехай Святий вбереже від усього поганого, подарує радість і поселить любов у ваших серцях!
В народі говорили: «Зима прийшла і празничків привела». І дійсно: взимку ледь не кожного дня — свято.
Однак з-поміж усіх «празників» день Андрія Первозваного (13 грудня) був одним з найочікуваніших і найвеселіших.
Недарма подекуди його називали ще «великими вечорницями».
Сьогодні пройшло заняття- розвага "Андріївські вечорниці" в середній інклюзивній групі "Смішарики".
Мета : формувати у дітей уявлення про народні звичаї і традиції; збагачувати уявлення дітей про обряди українського народу, створити в групі радісну, теплу атмосферу та святковий настрій.
День української хустки — неофіційне щорічне свято, що відзначається 7 грудня з метою об'єднання жінок різного фаху, віку та національності для збереження українських традицій.
Українська хустина – це незамінна прикраса для свята, яка здавна відігравала магічну роль, була оберегом, нею пишалися і дорожили!
Ось така вона – звичайна хустка, родинний оберіг, краса українського народу.
Нехай барвисті, як сад навесні наші рідні українські хустки залишаються в серці кожної українки.
Збагачуйтесь позитивною енергетикою, одягнувши українську хустку.
Всеукраїнський флешмоб # Хустку одягаю - перемогу закликаю#
Дорогі наші захисники, військовослужбовці , всі ті хто безпосередньо стоїть на сторожі захисту нашої країни! Щиро дякуємо Вам!!
Ви - наша надія , оборона , наш захист!
В день Збройних сил України від усієї душі хочемо побажати Вам міцних сил і незламної віри, сміливих ідей і добрих надій, впевнених планів та обов’язкової удачі, незгасимого оптимізму і відмінного виконання всіх поставлених завдань!!
Голодомор 1932-1933 років - це не історична давнина, а фізична і духовна рана. Пам'ять та біль, що жагучим болем пронизує всю нашу історію.
Сьогодні ми згадуємо трагедію вселенського масштабу – геноцид українського народу. І наш святий обов’язок пам'ятати про цю трагедію та вшанувати пам’ять жертв Голодомору-геноциду.
Цю скорботну дату ми згадуємо сьогодні в реаліях нової боротьби за виживання української нації. росія вчиняє новий геноцид – війною! Одвічний ворог нас знову намагається упокорити, щоб не випустити з-під свого впливу та не допустити зміцнення української державності.
Хай пам’ять про всіх невинно вбитих людей згуртує нас, живих, дасть нам силу і наснагу в цій боротьбі!
Середня група "Бджілки" запалила свічку щоб вшанувати пам'ять жертв Голодомору
9 листопада - День писемності та рідної мови.
Рідна мова - це найважливіша основа та духовне зерня народу. Від колискової пісні, казки та батьківського благословення передається вона з покоління в покоління... Наша рідна українська мова це броня національної єдності та державності!!!
Шановні колеги та батьки закладу дошкільної освіти
" Веселка"!
14 жовтня - особливий День для України. Ми відзначаємо не лише велике релігійне свято - Покрову Пресвятої Богородиці, а й вшановуємо наших Захисників і Захисниць, згадуємо про подвиги Українського козацтва.
жовтня — день мужності, доблесті, героїзму наших сильних духом воїнів, які відважно захищають незалежність нашої України.
Колектив закладу щиро вітає усіх Захисників і Захисниць зі святом. Бажаємо здоров’я і довголіття, бадьорості духу та родинного затишку, радості та добра. Низький уклін кожному з Вас за щоденний подвиг і самопожертву.
Нехай заступництво Божої Матері захистить від усього лихого нескорений український народ і благословенну Україну.
Участь вихованців ЗДО " Веселка" у спортивно - масових заходах приурочених до Дня працівників освіти.
В цей особливий День приєднуємося до привітань на адресу усіх вихователів та дошкільних працівників. З почуттям великої вдячності за Вашу невтомну працю бажаємо вам міцного здоров’я і благополуччя, миру,невичерпної енергії і творчого натхнення!
На плечі вихователя покладено одне з найважливіших і відповідальних завдань – виховання наймолодших громадян нашої держави. Саме вони формують особистості, закладаючи
у душі дітей усе те, від чого залежить майбутнє
українського народу.
Дякуємо Вам за щоденну турботу, терпіння й наполегливість! Нехай професіоналізм і набутий практичний досвід допомагають Вам реалізовувати сучасні програми виховної роботи з дітьми, а життя буде сповнене незгасною енергією, любов’ю вихованців, підтримкою батьків та теплом рідних!
Низький уклін усім, хто працює на ниві дошкільної освіти. Нехай посіяні вами зерна добра і милосердя дають дружні сходи в серцях і душах наших дітей – майбутнього України!
21 вересня у всьому світі відзначають Міжнародний день миру
Ми теж долучились, адже на сьогодні для нашої держави це свято є особливо значимим.
Кожен свідомий українець мріє про якнайшвидше припинення війни, про повернення рідних, близьких, друзів, про мирне небо над головою, про світле майбутнє дітей, про загоєння нестерпних ран у людських серцях, захист від агресора.
Найбільше у світі щастя – це МИР, коли люди живуть дружно та спокійно, земля не здригається від страшних вибухів, не ллються сльози горя та втрат.
У День миру бажаємо всім спокою, процвітання і багатства. Миру в усьому – миру в сім’ях, миру в серцях та миру нашій рідній Україні!
Адміністрація закладу висловлює щиру подяку всім працівникам закладу дошкільної освіти " Веселка " які долучились до участі у благодійній ярмарці продажі солодощів та смаколиків на підтримку наших збройних сил України. Ми дуже тішимося, що нам вдалося об’єднати наші зусилля і спрямувати їх на таку чудову справу. Дякуємо організаторам заходу ! Дякуємо усім небайдужим односельчанам , родинам які купували наші вироби та підтримали армію! В єдності наша сила! Разом до перемоги!
З ДНЕМ КОНСТИТУЦІЇ УКРАЇНИ!!!
Я- українець. Є у мене право
На рідну мову та свою державу,
На гордий прапор жовто - синій,
На щастя жити у такій країні
Увага! Оржівський заклад дошкільної освіти " Веселка" Здійснює прийом діток на 2022 - 2023 рр. Прохання батьків звернутися до ЗДО для написання заяв на зарахування.
Любіть рідну мову
Мова - краса спілкування,
Мова - як сонце ясне,
Мова - то предків надбання.
Мова - державна перлина,
Нею завжди дорожіть:
Без мови немає країни -
Мову, як матір, любіть!
20 лютого - День вшанування подвигу учасників Революції гідності та увічнення пам’яті Героїв Небесної Сотні
20 лютого 2014 року на Майдані  загинуло 49 осіб, за час Революції Гідності - 98 майданівців, Героїв «Небесної сотні», відвагою, силою духу і стійкістю яких захоплюватиметься не одне прийдешнє покоління.
Майдан став символом боротьби, символом утвердження прагнень народу до європейських цінностей.
І за цю боротьбу, за нашу свободу й оновлення країни заплачено страшну ціну: своє життя віддали найкращі. І більшість з них – молоді, сильні, ті, хто лише починав жити…
Мирні солдати Майдану, наші «Ангели сьогодення, Небесна сотня на варті. Вона поруч, поруч з нами.
Слава Україні!
Героям слава!
День Єднання ЗДО Веселка

Processing video...

Ми всі діти українські,
Український славний рід,
Дбаймо, щоб про нас, маленьких,
Добре слава йшла у світ.
Все, що рідне, хай нам буде
Найдорожче і святе.
Рідна віра, рідна мова,
Рідний край нам над усе!
Присягаєм край наш рідний
Над усе любити.
Рідний народ шанувати
І для нього жити!
День святого Валентина – це свято не тільки для дорослих. Адже перші почуття любові часто відвідують серця наших малюків ще у дитячому садочку.
З нагоди цього свята вихованці групи "Зіроньки", для своїх рідних та друзів виготовили «Валентинки».
29 січня 2022 року в Україні відзначається 104-та річниця бою під Крутами, котрий для Українського народу став символом героїзму та самопожертви молодого покоління в боротьбі за незалежність.
В Оржівському закладі дошкільної освіти було проведено ряд тематичних заходів із відзначення 29 січня 2022 року 104-тої річниці бою під Крутами.
28 січня відзначають Міжнародний день конструктора «Лего». Саме у цей день у 1958 році виробники запатентували цеглинку, яка до цього часу виступає основою для більшості наборів.
«Лего» вважається одним із найбільш знакових брендів на планеті. Його основні переваги – це бездоганна якість виробів, універсальність та необмежений творчий потенціал.
Найкращий спосіб відсвяткувати Міжнародний день «Лего» – скласти конструктор самостійно або разом з дитиною.
Вітаємо всіх з Днем Соборності України. З днем злуки, днем єдності. З днем, який відіграє дуже важливу роль в історії нашої країни.
22 січня 1919 року в Києві на Софійській площі було проголошено Акт Злуки УНР та ЗУНР в єдину незалежну державу.
«Однині воєдино зливаються століттями одірвані одна від одної частини єдиної України – Західноукраїнська Народна Республіка (Галичина, Буковина, Угорська Русь) і Наддніпрянська Велика Україна. Здійснились віковічні мрії, якими жили і за які умирали кращі сини України. Однині є єдина незалежна Українська Народна Республіка», – йшлося у зачитаному в центрі столиці універсалі.
Живий ланцюг – символ та головна традиція Дня Соборності України. Сьогодні це свято відзначають створенням живих ланцюгів, які об’єднують Західну і Східну частини країни. Перший такий ланцюг створили в 1990 році, коли понад мільйон патріотично налаштованих українців взялися за руки і об’єднали шлях з Києва до Львова.
Тож сьогодні подамо руку один одному і нехай розум, воля і любов до рідного краю згуртовують нас для здійснення високої мети – процвітання соборної, незалежної України, надійної запоруки добробуту й щасливого життя її народу.
Будьмо єдиними, сильними, мужніми та незламними.
Сьогодні – свято Водохреща. Вважається, що вода у цей день «змиває» все недобре та загартовує організм.
Освячення води проводять прямо на водоймах у спеціально пробитих ополонках, які називають «йордань» – на спогад про хрещення Христа в Йордані. Багато українців дотримуються традиції - купатися в ополонці на Водохрещі.
Також у храмах освячується вода, яку тримають як цілющу до наступного року, нею освячують житло.
Водохреща завершує великий цикл зимових свят. Цього дня не лише пірнають в ополонку та запасаються святою водою, а й навідуються в гості до рідних та друзів. І, звісно ж, вітають одне одного зі святом! У цей день традиційно вітаються словами «Христос хрещається!», а відповідають: «У ріці Йордані».
Від щирого серця вітаємо Вас, нехай свято наповнить затишком, добром, теплом і любов’ю Ваш дім, а Ваші близькі знайдуть щастя!
18 січня відзначають веселе свято – День Вінні-Пуха – улюбленого персонажа дітей багатьох поколінь.
Плюшеве ведмежа Вінні-Пух з'явилося у 1926 році як персонаж оповідання Алана Олександра Мілна. Тож День Вінні-Пуха відзначають у день народження Мілна – 18 січня.
Вінні отримав своє ім'я від однієї з реальних іграшок Крістофера Робіна, сина автора. Так само були вигадані й інші персонажі: маленький Паць, віслюк Іа-Іа, Кенга, Кролик. До речі, ці іграшки Крістофера Робіна зберігають у дитячому відділі Нью-Йоркської публічної бібліотеки.
Історія про пригоди Вінні-Пуха перекладена 25 мовами і видана десятками мільйонів екземплярів. До речі, книга потрапила до престижного списку бестселерів New York Times.
Тож сьогодні чудовий день, аби дістати з полиці улюблену книжку і забезпечити собі позитивний настрій, прочитавши кілька веселих історій.
Середня група "Вінні Пух"
16 січня в Україні відзначають День пам’яті захисників Донецького аеропорту. Всеукраїнський день пам’яті захисників Донецького аеропорту було встановлено за ініціативою українських воїнів, які 242 дні боронили цей стратегічний об’єкт. На виконання пунктів 6,8 розпорядження голови Рівненської обласної державної адміністрації від 13.05.2021 №365 « Про обласну цільову соціальну програму національно – патріотичного виховання у Рівненській області на 2021-2025 роки » ; листа відділу освіти , культури , туризму та спорту Клеванської селищної ради від 12.01.2022 № 26/09-01-40/22 з метою вшанування захисників України ; формування шанобливого ставлення до героїв боротьби українського народу за здобуття незалежності України в Оржівському закладу дошкільної освіти « Веселка » Клеванської селищної ради 17.01.2021 року були проведені заходи з нагоди вшанування захисників Донецького аеропорту.
Різдво середні групи

Processing video...

Різдвяна нічка особлива:
Христос родився на землі!
Хай буде свято це щасливим,
Хай сяє зіронька в імлі!
Розвага в середніх групах:"Лісова галявина".
Хай різдвяна добра казка
Подарує щиру ласку,
Хай святкові світлі зорі
Вам освітять добру долю!
Щастя, радість і добро
Хай несе до вас Різдво!
Розвага в молодших групах:"Перше різдво".
Різдво

Processing video...

Хай Різдво у вишиванці,
Розбудить вас щасливо вранці!
І принесе у вашу хату,
Радість й усмішок багато.
Розбудить приспані надії,
Достатком й щастям вас зігріє,
Зігріє сонцем і любов’ю
Та подарує вам здоров’я.
Розвага в старших групах:"На передодні Різдва".
Це сьогодні, ангеле небесний,
вкриється щедрівками земля.
Це сьогодні спів небес воскресне,
сповістить усім про Василя.
Це сьогодні витівки, забави,
танці, сміх і все навкруг кружля.
Від Романа, Сави і Варвари -
до Маланки і до Василя.
Це сьогодні всі столи багаті,
і морозна тиха, світла ніч.
Радість запанує в кожній хаті,
дівка буде колупати піч,
хлопчик прибіжить раненько й стане житом всю долівку засівать.
Віхола крутити перестане,
вітер перестане завивать.
Поверне на весну, день засяє,
небо сповістить про рік новий.
Щедро хлопчик з торби засіває.
І дарма, що рік уже "старий"
ТРАДИЦІЇ СВЯТ МАЛАНКИ ТА ВАСИЛЯ
За старим стилем у ніч з 13 на 14 січня українці зустрічали Новий рік. Вечір напередодні називали Щедрим або Багатим. Кутя вважалася основною обрядовою стравою, її обов’язково ставили на покуть перед образами, де стояв дідух. При цьому говорили:
– Собі кутя на покуть, а узвар на базар.
Цікавий звичай, коли батько ховався у кінці столу за пирогами, а мати питала в дітей чи бачать вони його? Діти відповідали, що ні. Тоді батько говорив:
– Дай Боже, щоб і на той рік так не бачили!
Це означало, щоб такий достаток і добробут був і на наступний рік.
Обов’язково 13 січня пекли особливий обрядовий хліб з житнього борошна – книш або пшеничного корочун (паляниця з медом). Останній був поширений на Поліссі та Західній Україні.
Дівчата на Маланки щедрували лише попід вікнами, чоловіки – у хаті.
Традиція колядування і щедрування полягала в тому, що групи тільки чоловіків чи парубків заходили в кожен селянський двір, піснями славили господарів, бажали їм здоров’я, добробуту, за що отримували певну винагороду. При цьому дівчата могли лише щедрувати і тільки на Маланки, але в хату впускали лише чоловіків, дівчата ж щедрували під вікнами або у дворі.
Також на Маланки існували календарні обходи за участю масок «Коза» та «Маланка». Вони мали свій обрядовий сценарій, пісенний і музичний репертуар, територію побутування. Маска «Коза» була пов’язана з язичницькими часами, нею вшановували тварин. А обряд водіння кози був ритуальним дійством. Тут зливалися, спів, магія, музика, танці. У костюм кози – вивернутий кожух, одягався парубок, у руках носив вирізане з дерева примітивне опудало тварини, голова якої мала нижню рухому щелепу. Дуже часто з козою ходив «кіт» – людина, яка носила міх для подарунків. У ритуальному обході виступали також «дід», «баба», «єврей», «циган», «лікар», «козак», «гончарі», «юристи».
У кожній хаті розігрували виставу, обіцяючи господарям щастя і добробуту. У наш час цей обряд і саме театралізоване дійство не збереглося.
Ранок 14 січня, або ж Святого Василя, був логічним продовженням карнавальних обходів на Маланки. Ряджені сходилися на умовному місці в селі, на перехресті доріг. Тут збиралися вже всі – і чоловіки і жінки, від малого до великого. У центрі були музики й парубки, на відстані – дівчата. Люди починали танцювати, це був своєрідний сільських схід.
На Василя важливу роль відігравали прикмети. На Полтавщині спостерігали за хмарами. Якщо вони з півночі – врожай на озимину, з півдня – на ярину.
Також на Василя ворожили дівчата. На Полтавщині хлопці й дівчата опівночі сходилися до річки Ворскла, де розкладали вогонь і робили ополонку. Тримаючи у зубах довгу комишинку, усі одночасно занурювали її у воду, а потім у багаття. У кого раніше загориться той першим одружиться.
14 січня зранку посівали. Робили це хлопчики 7 – 14 років, вони ходили по хатах з торбинками чи рукавицями.
Символічний засів з побажаннями здійснюють лише житом або пшеницею.
Святвечір – найтепліше сімейне свято, що своєю атмосферою єднає усіх за святковим столом з найсмачнішою кутею.
У повітрі витає багато любові, зігрітої світлом Віфлеємської зірки, вогниками гірлянд і затишним теплом свічок.
Нехай це свято, цей благословенний день принесе у ваші домівки гармонію, повагу та взаєморозуміння! Усі негаразди нехай залишаться позаду, а щастя – ходить слідом за вами увесь рік!
У Різдвяну ніч трапляються дива і всі-всі мрії здійснюються. Тож загадайте бажання - воно обов'язково збудеться, головне вірити у це!
Бажаємо всім у Святвечір розділити чарівні, радісні та святкові миті зі своїми близькими!
Сьогодні чарівна ніч. Коли всі чемні діти чекають на подарунки, а дорослі вірять у дива. Адже Святий Миколай уже в дорозі.
Нехай він завітає у кожну українську домівку, до всіх наших курносих хлопчиків та дівчаток!! Принесе багато радості і добра, світлої надії та душевного спокою, щирої любові і тепла. Хай Чудотворець оберігає всіх малят та Ваші родини повсякчас на всіх життєвих шляхах.
З Миколаєм!
14 грудня в Україні відзначають день вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС . На виконання листа департаменту освіти і науки Рівненської ОДА від 08.12.2021 року № вих.- 12909/0/01-32/21 , листа відділу освіти , культури , туризму та спорту Клеванської селищної ради від 15.12.2021 № 909/09-01-40/21 в Оржівському закладу дошкільної освіти « Веселка » Клеванської селищної ради 16.12.2021 року були проведені заходи з нагоди вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС.
Все минає з часом і з роками
Змінюється мода і пісні,
А в матусі хустка з тороками
Схована у скрині десь на дні...
5 грудня Україна та світ відзначають Міжнародний день волонтера.  На виконання листа департаменту освіти і науки Рівненської ОДА від 07.12.2021 року № вих.- 876/21 , відділу освіти , культури , туризму та спорту Клеванської селищної ради в Оржівському закладу дошкільної освіти
« Веселка » Клеванської селищноїради08.12.2021 року було проведеносеред педагогічних працівників засідання круглого столу під час якого була проведена дискусія про значимість волонтерського руху.
«Фізкультурно спортивна розвага Спритні та сміливі.»
З метою виховання патріотичної свідомості у дітей дошкільного віку , стійкої мотивації до набуття ними знать та практичних умінь підростаючого покоління України , в рамках заходів з підготовки українців до національного спротиву
З вихованцями старшого дошкільного віку « Веселка» було проведено розвагу « Спритні та сміливі»
Фізінструктор Тарасюк Р. М.
Вітаємо з перемогою Лауреатів ll премії Всеукраїнського багатожанрового фестиваль-конкурсу "Перлина України" Колектив "Зіроньки" Оржівського закладу дошкільної освіти "Веселка" Клеванської селищної ради.
У складі:
Крищук Іван
Лістовський Олексій
Драганчук Віталій
Шишкін Павло
Панчелюга Ліана
Мірчук Вікторія
Овдійчук Кіра
Прокопчук Дарина
Музичний керівник:Кондрачук Дарина Романівна
Пам'ятаємо...
В суботу, 27 листопада - День Пам’яті жертв голодоморів: геноциду Українського народу 1932-1933 років, голодоморів 1921-1923, 1946-1947 років в Україні.
Цього дня у Загальнонаціональній хвилині мовчання Україна схилить голови в жалобі за мільйонами людей, життя яких у мирний час обірвала голодна смерть на найродючішій у світі землі.
За даними істориків, у 1932-33 роках жертвами голоду за різними оцінками, стали від 4 до 10 млн. людей. Голодомор великою мірою зруйнував українське село, яке зберігало традиції української родини.
Голодомор – сумна і страшна сторінка української історії. Вшануймо пам’ять мільйонів синів і доньок України, мільйонів невинних людей — наших земляків, без жалю винищених Голодомором!
В цей день у вікнах своїх осель запалюють свічки пам’яті за жертвами українського народу. Це знак нашої скорботи.
Хай пам’ять про всіх невинно убієнних згуртує нас, живих, дасть нам мудрість, силу та волю недопустити ніколи знущання над українським народом.